آتی پرواز

دفتر خدمات مسافرتی هوایی و گردشگری

هلند

تاریخچه پیدایش لاله های هلندی

تاریخچه پیدایش لاله‌های هلندی جالب است. امروزه این گل‌های هلندی تبدیل به  یکی از بزرگترین جاذبه‌های گردشگری هلند شدند. بزرگ ترین زمین‌های… این  تصاویر در نگاه اول مثل نقاشی‌های مداد رنگی به نظر می‌رسند.
زمین های پراز گل هلند.رنگین کمانی که زیاد عمر نمی کند

تاریخچه پیدایش لاله‌های هلندی جالب است. امروزه این گل‌های هلندی تبدیل  به یکی از بزرگترین جاذبه‌های گردشگری هلند شدند. بزرگ ترین زمین‌های…  این تصاویر در نگاه اول مثل نقاشی‌های مداد رنگی به نظر می‌رسند. رنگ‌های  راه راه خالص ارغوانی، زرد، قرمز، صورتی، نارنجی و سبز ترکیبی بدیع شبیه  پارچه چهل تکه پدید آورده اند! این نقش‌های رنگارنگ درحقیقت تصاویری از  هلند در اواسط فصل رویش لاله‌هاست. بیش از ۱۰٫۰۰۰ هکتار به پرورش این  گل‌های حساس اختصاص داده شده است. در ماه می‌تمام این گل‌های لاله شروع به  شکفتن می‌کنند.

 
هلند سرزمین لاله ها

هُلند (به هلندی: Nederland (تلفظ: نــِیدِرلاند)، به انگلیسی: The Netherlands و Holland) کشوری است کوچک در شمال غربی اروپا با شانزده و نیم میلیون جمعیت که بیشترشان مسیحی پروتستان هستند. جمعیت مسلمانان هلند نزدیک به یک میلیون نفر است. پایتخت هلند شهر آمستردام است، اما به منظور تمرکززدایی بسیاری از وزارتخانه‌ها و سفارتخانه‌ها در شهرلاهه یا پیرامون آن مستقر شده‌اند.
کشور هلند در یک نگاه

کشور هلند با مساحت۴۱۵۲۶ کیلومترمربع  و  جمعیت حدود ۱۶۲۵۴۹۰۰است.  این کشور درقاره اروپا واقع شده و عضو اتحادیه  اروپا است. همسایگانش آلمان و بلژیک است و با انگلستان از طریق دریا نیزهم مرز است.   پایتخت این کشور آمستردام نام دارد.  مردم این کشور به زبان هلندی صحبت می  کنند.  این زبان یکی از پیچیده ترین زبانهای دنیاست.  بیشتر مردم این کشور  به زبانهای انگلیسی و آلمانی نیز آشنایی دارند.  اگر سوالی داشتید که  نتوانستید آن را از مردم دریافت کنید بهتر است  به هتلهای بزرگ و یا توریست  اینفرمیشن   ( مرکز اطلاعات توریستی) بروید.  هلند در غربی ترین قسمت شمال جلگه اروپا واقع شده و کشوری  کم ارتفاع است  که ۲۵درصد مساحت آن از عقب نشینی و خشک شدن آب دریا تشکیل شده است. کمربند  ساحلی این  کشور از مرداب، باتلاق و آب بندان شکل گرفته است. رودهای راین،  ماس و ایسل این کشور را از نظر کشتیرانی به هم متصل می سازند. ارتفاع زمین  در جنوب و شرق کشور بیش از  سایر نقاط بوده. زمستانهای سرد وطولانی و  تابستانهای کمی دارد. این کشور از تولیدکنندگان لبنیات است. اکثر صنایع  هلند در شهر « روتردام» ‌در جنوب غربی هلند متمرکز شده اند. این صنایع  شامل:  فولاد سازی، صنایع غذایی، دارویی، ریخته گری، قایق سازی، پتروشیمی و  پالایشگاه نفت می باشد.
هلند در یک نگاه

هلند کشوری است  کوچک در شمال غربی اروپا با  شانزده و نیم میلیون جمعیت که بیشترشان مسیحی  پروتستان هستند. جمعیت  مسلمانان هلند نزدیک به یک میلیون نفر است. پایتخت  هلند شهر آمستردام است،  اما به منظور تمرکززدایی بسیاری از وزارتخانه‌ها و  سفارتخانه‌ها در شهر  لاهه یا پیرامون آن مستقر شده‌اند. هلند بخش اصلی و  اروپایی پادشاهی هلند  بشمار می‌رود که جزایری را در آمریکای مرکزی نیز  شامل می‌شود. هلند از شرق  با آلمان همسایه‌است و از جنوب با بلژیک و از  غرب نیز از طریق دریا با  انگلستان. بندر روتردام دومین شهر بزرگ هلند است و  از نظر مساحت و تعداد  اسکله‌هایی که دارد، بزرگ‌ترین بندر اروپا نیز به  شمار می‌رود. هلند سرزمینی پر باران  است با زمستانهای طولانی و تابستانهای کوتاه و ملایم.

بریتانیا

انگلستان به همراه اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی، یکی از کشورهایی است که از سال 1707 میلادی، توسط پادشاهی یکپارچه ی بریتانیای بزرگ و ایرلند شمالی اداره می‌شود.

انگلستان مهم‌ترین، بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین این کشورها می باشد. و پایتخت پادشاهی یکپارچه، همان لندن، پایتخت کهن انگلستان است.

    پايتخت

    پایتخت این کشور، لندن می باشد. این شهر که شبه پارچه ای چهل تیکه می باشد، سرشار از تنوع فرهنگ ها و آداب و رسوم است. در این شهر بخاطر همین تنوع، همه نوع کالا را می توان یافت.

    این شهر برای هر نوع سلیـــقه ای، چیزی برای عرضه کردن دارد.

    این شهر، به بزرگ‌ترین و مهمترین مراکز اقتصادی جهان تبدیل شده است.
    زبان رسمی  

    زبان رسمی انگستان، زبان انگلیسی است که در طبقه‌بندی زبان‌ها، در خانواده ی زبان‌های ژرمنی باختری گنجانده می‌شود.

    زبان هائی چون ولش، گاليك اسكاتلندی، نیز رایج می باشند. هر چند دو زبان آخر فقط در كشورهای مربوطه صحبت می شوند و اقليت نسبتاً كمی آن را به كار می برند.
    نوع حکومت

    مشروطه سلطنتی، با دو مجلس قانونگذاری می باشد. ملکه و یا پادشاه، رئیس حکومت این کشور است.
    اقتصاد

    انگلستان از نظر اقتصادی، پنجمین کشور قدرت اقتصادی جهان بوده و بعد از آلمان، مهمترین قدرت اقتصادی در اروپا می باشد. بیشترین تعداد شعب بانک های خارجی در سراسر دنیا، در لندن، پایتخت این کشور قرار دارد.
    فرهنگ

    این سرزمین، که سرزمین چارلز دیکنز، شکسپیر، جین آستین و توماس هاردی می باشد، مهد تــاتر، اُپــرا و گالری های نقاشی است. از جمله گالری های معروف هنری جهان، مــوزه ویــکتوریا وآلبرت، بریتانیا ، در این کشور قرار دارند.
    استقلال

    این کشور از سال ۹۲۷ بعد از میلاد استقلال یافت. و در حال حاضر، عضو سازمان ملل متحد، سازمان تجارت جهانی، ناتو، اتحادیه اروپا، گروه 8، پارلمان اروپا، اتحادیه کشورهای مشترک المنافع می باشد.
    واحد پول

    پوند ( لیـــره استرلينگ )می باشد که، هر پوند برابر با 100 پنس است.
    کُد تلفن : 0044
    جمعيت

    جمعيت خارجی : حدود 5 درصد از جمعيت بريتانيا را خارجيانی تشكيل می دهند كه از كشورهای مشترك المنافع بريتانيا به اين كشور سفر کرده اند. مهاجران بسياری نيز از سراسر جهان در بريتانيا سكونت دارند، خصوصاً در شهر لندن كه از نظر قومی، متنوع ترين شهر جهان است.

    اگرچه شهرهایی با جمعیت بیش از دو میلیون باعث تمرکز جمعیت در خود شهر و حومه آنها  شدند، اما جمعیت، کمابیش پراکندگی یکسانی در این سرزمین دارد.
    مساحت : 432 , 242 كيلومتر مربع.
    جاذبه های گردشگری
        موزه تاریخ طبیعی.
        موزه تاریخ علــم.
        موزه مادام توســـو.
        موزه بریتانیا.
        موزه ویکتوریا و آلبرت.
        کلیسای وست مینستــر.
        کلیسای سنت پال.
        چرخ و فلک بزرگ لنـــدن.
        گالری ملـــی.
        مــراکز خرید.
    جاذبه های این کشور، گردشگران بسیاری را جذب نموده است. بطوری که ششمین کشور جذب توریسم نام گرفته است.
    مـــرزهای مشترک
        این کشور، از شمال به اسکاتلند.
        از غرب به ولــز، دریای ایرلند و دریای سلت در اقیانوس اطلس شمالی.
        از جنوب به کانال مانش.
        از شرق به دریای شمال، متصل است.

    مرزهای آبی انگلستان از جنوب با آبـــــراه مانش، از شرق با دریای شمال، و از جنوب غربی با اقیانوس اطلس شمالی است.

    پرآب‌ترین رود انگلستان، رود تیمز است که از میان شهر لندن می‌گذرد و به دریای شمال می‌ریزد.

    این کشور، مجموعه ای از : دشتهای کم ارتفاع و تپه ماهورهای سرسبز با کوههایی که بیشتر در شمال غرب انگلستان و در شمال اسکاتلند به چشم می خورد، می باشد.
    اشاره ای به تاریخ انگلستان

    مهاجران انگلیسی با استقرارشان در آمریکای شمالی ،پدیده بزرگی چون آمریکا را آفریدند.

    بریتانیای قدیمی ،توسط اروپاییهای کهن، پروتونوردیک و مدیترانه ای  سرشار شدند.

    تا ۳۰۰۰ سال، پیش از میلاد، اروپاییهای کهن در جنوب، مزارعی ایجاد کردند و در آنجا اسکان یافتند. ۲۰۰۰ قبل از میلاد، اقوام مهاجمی از نوردیک به نام سلت ها حمله کردند و استفاده از آهن را پیشکش دادند. آنگاه رومی ها آمدند ومردان جنگاور در قسمتهایی ساکن گردیدند. رومی ها با بریتون ها ازدواج کردند. این رومی ها ،جاده ها ، شهرها و امکانات رفاهی و آموزشی فراوانی ایجاد کردند و بعدها ،مسیحیت را نیز آوردند.

    سلت ها در شمال می زیستند و برای بریتون های رومی ،مشکلات زیادی می آفریدند. یکی از اقوام سلتی ، به ویژه پیکتز، بیشتر مشکل آفرین بودند. امپراتور هادریان ، صدها سال پس از میلاد ، دیواری در شمال ساخت تا از این سختیها و حملات جلوگیری کند. در سده ۴ میلادی ، رومی های بریتانیایی، مورد یورشهای اقوام پاگان ژرمنی و ساکسونی ها قرار گرفتند.
    آب و هوا

    آب و هوای بريتانيا معمولا ملايم و معتدل است، گر چه بسيار متغير است و معمولا در تمام مواقع سال بارانی است. آب و هوای غرب كشور مرطوب و ملايم تر از شرق كشور است، در حاليكه شمال غربی مرطوبترين ناحيه كشور می باشد. اسكاتلند و شمال كشور غالبا زمستان های سختی دارند و در آنجا بارش برف زمستانی فراوان است. جنوب شرقی كشور بهترين و گرمترين آب و هوا را دارد، هر چند حتی در اين قسمت نيز ممكن است زمستانها طولانی، سرد و پربارش باشند. متوسط درجه حرارت در ژانويه 4 درجه سانتيگراد ( F 39 ) و در ژوئيه 18 درجه سانتيگراد ( F64 ) است، و ممكن است در تابستان درجه حرارت در جنوب شرقی به حدود 26 درجه سانتيگراد (F 79 ) برسد.

فرانسه

تعداد بسیار زیادی از ایرانیان همه ساله سفر به فرانسه را انتخاب می کنند. فرانسه پر طرفدارترین مقصد گردشگری دنیا می باشد. براساس آمار سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) در سال ۲۰۱۱، ۵/۷۹ میلیون گردشگری بین المللی از فرانسه بازدید کرده اند که از این لحاظ رتبه اول را کسب کرده است.

فرانسه با مساحت ۶۷۴۸۴۳ کیلومتر مربع، بزرگ ترین کشور اروپای غربی می باشد و با بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا و اسپانیا هم مرز است. دریای مدیترانه در جنوب فرانسه و اقیانوس اطلس در غرب آن قرار دارد.

پایتخت کشور فرانسه پاریس، زبان رسمی آن فرانسوی، نوع حکومتش جمهوری متحد، جمعیت آن در سال ۲۰۰۹، ۶۴۶۶۷۳۷۴ نفر و واحد پول آن یورو می باشد. فرانسه کشوری سکولار است و ۶۴ درصد مردم آن کاتولیک، ۲۸ درصد بدون دین و ۳ درصد پروتستان هستند.

بیشتر مناطق فرانسه زمستان های معتدل و تابستان های ملایمی دارد. در نواحی مدیترانه ای و جنوب غربی زمستان ملایم و تابستان گرم است. در شمال غربی فرانسه (بریتانی) تابستان ها ملایم و پر باران و تابستان های خنک است.

مهمترین تعطیلات فرانسه پاییز (۲۳ اکتبر تا ۳ نوامبر)، کریسمس (۱۸ دسامبر تا ۲ ژوئن) و تابستان (۲ جولای تا ۲ سپتامبر می باشند.

فرانسه عضو پیمان شنگن می باشد. بهتر است یک ماه پیش از تاریخ پیش بینی شده برای سفر، درخواست صدور روادید دهید. از یک شنبه الی چهارشنبه از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۱:۳۰ برای تحویل مدارک  و از شنبه تا پنج شنبه از ساعت ۱۴ تا ۱۵ برای دریافت مدارک می توانید به سفارت فرانسه مراجعه کنید.

سفارتخانه فرانسه در تهران: خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۸۵٫

شماره تماس سفارتخانه فرانسه: تلفن: ۶۴۰۹۴۰۰۰ و ۶۶۷۲۱۸۱۸ – شماره فکس: ۶۶۷۰۶۵۴۳

روشهای مختلف مسافرت به فرانسه

برج ایفل سمبل پاریس و فرانسه، پر بازدیدترین جاذبه گردشگری دنیامهمترین فرودگاه بین المللی فرانسه Roissy – Charles de Gaulle (CDG) می باشد. این فرودگاه مقر ایر فرانس (AF)، شرکت ملی پرواز های بین قاره ای می باشد. ایر فرانس به همراه KLM، AeroMexico، Alitalia، Delta Air Lines و  Korean Air پیمان SkyTeam را تشکیل می دهند و همگی از ترمینال ۲ و دیگر خطوط هوایی خارجی از ترمینال ۱ استفاده می کنند. ترمینال سوم توسط پروازهای چارتر مورد استفاده قرار می گیرد.

بعضی از خطوط هوایی ارزان قیمت شامل Ryanair و Volare در فرودگاه Beauvais می نشینند که در حدود ۸۰ کیلومتری شمال غربی پاریس واقع است. اتوبوس هایی به سمت پاریس در فرودگاه وجود دارند.

خطوط هواییAir France، Airlinair، CCM، Twin Jet نیز برای سفر های داخلی فعالند.

شرکت راه آهن فرانسه (SNCF) خدمات مستقیمی را به بیشتر کشور های اروپایی ارائه می دهد. Eurostar قطار سریع السیری می باشد که از فرانسه به بریتانیا و بلژیک می رود.

فرانسه سبستم بزرگراه های پیشرفته ای دارد. بیشتر آزاد راه ها عوارض دریافت می کنند و همه آنها کارت های اعتباری را قبول می کنند.

جاذبه های گردشگری در فرانسه

موزه لوور پاریس، پر بازدیدترین موزه دنیاسالانه ۱۲ میلیون نفر فقط برای بازدید از موزه و کاخ لوور، موزه اورسی و کاخ ورسای به پاریس سفر می کنند. در حدود ۳۹۰۰ موزه، ده ها میلیون نفر را در سال به خود جذب می کند. سالانه ۶/۵ میلیون نفر از برج ایفل بازدید می کنند.

مهمترین شهر های فرانسه که گردشگران از آنها بازدید می کنند شامل پاریس، بوردو، بورگز، لیل، لیون، مارسی، نانت، استراسبورگ، تولوز می شود.

مهمترین جاذبه های گردشگری فرانسه عبارتند از برج ایفل، دیزنی لند پاریس (۱۲/۵ نفر بازدید کننده در سال)، بلوار شانزه لیزه، موزه لوور، موزه اورسی، کلیسای نوتردام، کاخ ورسای، معبد پانتئون، قصر سلطنتی، کلیسای سکره کر، کاخ تویلری، کاخ پلنتس، کاخ لوکزامبورگ، مرکز ژرژ پمپیدو، قبرستان پرلاشز، طاق نصرت تریومفه، عمارت دیفنس، عمارت اینولید، میدان کونکورد، بیبلیوتک ناسیونال یا کتابخانه ملی فرانسه، خیابان ریولی، دانشگاه سوربن، کاخ انستیتو یا عمارت فرهنگستان فرانسه، اپراگارنیر، مادلین، قلعه وینسنز، کاخ کونسنژری، قطار سریع السیر TGV، کاخ ووژن، کاخ شایلوت، عمارت گرند پله یا گراند پالاس، برج مون پارناس، میدان وندوم، ایکل میلیتیر یا عمارت مدرسه عالی علوم نظامی، تئاتر لاویل، پل الکساندر سوم، پاریس پلنج، خیابان کاردینال دو بویس، ورزشگاه استاد دو فرانس، مجلس ملی یا کاخ بوربون، هتل دویل یا سالن شهر، هتل ریتز، رستوران آلزاس، رستواران ماکزیم، هتل اینولید.

خرید کردن درفرانسه

سفر به فرانسه و دیسنی لند پاریسبسیاری از فرانسوی ها در ماه آگوست سفر می کنند، در نتیجه، بیرون مناطق توریستی، بسیاری از فروشگاه های کوچک تر (قصابی ها، نانوایی ها و …) در این ماه بسته خواهند بود. این موضوع مراکز درمانی نیز می شود، اما در مراکز توریستی، مغازه ها باز خواهند بود. در این ماه ها بسیاری از جاذبه ها شلوغ خواهند بود.

پول رایج فرانسه یورو می باشد که توسط ۲۳ کشور اروپایی مورد استفاده قرار می گیرد. هر یورو به ۱۰۰ سنت تقسیم می شود. بعضی از ارز ها نظیر دلار امریکا و پوند انگلیس نیز در بعضی جاها، خصوصاً مراکز توریستی پذیرفته می شود. رستوران ها و هتل ها نرخ های خود را پشت پنجره به نمایش می گذارند. بعضی از هتل های قیمت هایی پایین تری را از آنچه پشت پنجره زده اند، خصوصاً در فصول کم رونق، ارائه می دهند. در مرکز تجاری شهر، شما فروشگاه های کوچتری را پیدا خواهید کرد و فروشگاه های بزرگ در حومه شهر قرار دارند. قیمت های با مالیات نشان داده می شوند.

رستوران ها و خوراکی های فرانسه

سالن آینه، کاخ ورسای، یکی از بزرگترین کاخ های سلطنتی دنیاآشپزی فرانسوی شهرت جهانی دارد. برای پیدا کردن بهترین رستوران ها، از مردم محلی و کارکنان هتل ها سؤال کنید. غذای فرانسوی را می توانید در رستوران های Michelin تست کنید که منوی استانداردی دارد و در اقصی نقاط شهر های بزرگ واقعند. رستوران های محلی نظیر bouchonslyonnais در لیون و creperies در بریتانی نیز غذاهای فرانسوی فوق العاده ای ارائه می دهند. یک نهار یا شام برای دو نفر به همراه نوشیدنی و قهوه ۷۰ تا ۱۰۰ یورو خرج دارد. بهتر است نان باگت فرانسوی را فراموش نکنید!

ترکیبات اصلی غذاهای فرانسوی شامل گوشت، ماهی و سبزیجات می شود. معروف ترین غذاهای بومی فرانسوی Cassoulet، Choucroute، FoundueSavoyarde، Fondue Bourguignonne، Raclette، Boeuf Bourguignon، Gratin dauphinois، Aligot، Bouillabaisse می باشند.

اقامتگاه های گردشگران در فرانسه

یکی از بهترین گزینه های اقامتی در فرانسه ویلاها، آپارتمان ها و استودیو های اجاره ای می باشند که در ماه های جولای و آگوست به صورت هفتگی (شنبه تا شنبه) اجاره داده می شوند. این اقامتگاه ها انواع ساده تا لوکس را دارند، یکی از گزینه های رقابتی که این اقامتگاه ها ارائه می دهند، آشپزخانه های پر از مواد غذایی است.

درجه بندی هتل ها از ۱ تا ۴ ستاره می باشد که توسط وزارت گردشگری داده می شود. نرخ ها بر اساس درجه، مکان و فصول یا رویدادهای مختلف متفاوت می باشد.

نرخ یک هتل سه ستاره برای یک اتاق دونفری بدون صبحانه، ۷۰ تا ۱۱۰ یورو می باشد. هتل های واقع در مرکز شهر یا نزدیک ایستگاه های قطار اغلب کوچک (۳۰-۱۵اتاق) و هتل های بزرگتر در حومه شهر واقع می باشند. می توانید از هتل های کوچکتر استفاده کنید. حمل و نقل از هتل های بزرگ که در خارج شهر قرار دارند، به مرکز شهر پاریس بسیار مشکل می باشد.

نکات ایمنی مهم به هنگام مسافرت درفرانسه

گردشگرانی که قصد سفر به فرانسه را دارند بهتر است نکات ایمنی زیر را رعایت فرمایند:

    هنگام وقوع جرم با شماره ۱۷ تماس بگیرید، پلیس ملی درشهرها و ژاندارمری در روستاها فعال می باشند.
    نرخ جرم جنایت در فرانسه بسیار پایین و یکی از امن ترین کشور های جهان می باشد. اما بهتر است از رفتن به حومه شهر، مقر گروههای خلافکار و مکان های توزیع مواد مخدر اجتناب کنید. البته اکثر این مکان ها از نواحی توریستی فاصله دارند.
    در نواحی توریستی مراقب جیب برها و قاپ زن ها باشید. آنها ممکن است برای راهنمایی به شما نزدیک شوند.
    آب شیر، آشامیدنی می باشد. در بعضی مناطق روستایی بهتر است از آب بطری استفاده کنید.
    مراکزی درمانی در فرانسه استاندارد بسیار بالایی دارند، داروخانه ها در فرانسه با صلیب سبز نشان داده می شوند.
    حق ویزیت یک پزشک معمولی ۲۳ یورو می باشد، اما بعضی از متخصصان بیشتر از آن دریافت می کنند.
    در مواقع فوری می توانید به صورت رایگان با فوریت های پزشکی ۱۵، فوریت های قانونی ۱۷، آتش نشانی ۱۸ و شماره های فوری استاندارد اروپا ۱۱۲ تماس بگیرید.
    سیگار کشیدن در امکان سر پوشیده، عمومی، خصوصاً ایستگاه های مترو ممنوع می باشد.
    سعی کنید در اماکن عمومی خصوصاً مترو یا رستوران با صدای بلند صحبت نکنید، درست است که شما در حال تفریح هستید اما جامعه میزبان مشغول کار روزمره خود می باشند.
    در اکثر فروشگاه ها باید از فروشنده بخواهید که اجناس را از قفسه بردارد.
    اگر می خواهید شبیه گردشگران به نظر نرسید، بهتر است کفش ورزشی سفید، کلاه بیس بال و شورت نپوشید.
    بعضی از رستوران های لوکس فقط مشتریان با لباس های رسمی (کت، شلوار، کراوات) را می پذیرند.

شما اینجا هستید: خانه راهنمای گردشگری اروپا
آتی پرواز

تلفن : 02126709640

همراه : 09194755505

اطلاعات ضروری

تصاویر

راهنمای سفر

تورهای گردشگری